Library

A Libraryben (Könyvtár) elemeket (pl.: Képek, szövegek, hivatkozások, egyéb objektumk) tárolhatunk el. Olyan elemeknél szoktuk használni, amelyek többször elofordulnak oldalainkon. A Libraryben tárolt elemeket nevezzük Library Itemeknek.
Amikor a Librarybol egy elemet illesztünk az oldalba, a DreamWeaver beilleszti az adott elemhez tartozó HTML kódot, és tesz egy megjegyzést magának, hogy ez a beillesztett kód egy külso objektumhoz tartozik, így lehetoséget biztosít, hogy ha magát a Library Itemet változtatjuk meg, akkor a beillesztett részeket automatikusan frissíteni tudja.

Fontos, hogy a sablonokhoz hasonlóan, egy Library is egy Site-hoz tartozik.


Library Itemek létrehozása

  1. Válasszuk ki az adott elem(ek)et, ami(ke)t Library Itemmé kívánunk alakítani
  2. A kijelölt részt húzzuk át a Library palettára, vagy a paletta menüjébol válasszuk a New Library Item pontot, vagy kattintsunk a palettán a New ikonra (ha ezek egyike sem tetszik, választhatjuk a Modify menü Library / Add Object to Library pontját is).
  3. Adjunk egy nevet a létrehozott Library Itemnek.

FONTOS:
Csak olyan dolgokat illeszthetünk be a Librarybe, amelyek a dokumentum törzs (BODY) részébe beilleszthetok. A külso eroforrásokra (pl.: képek) csak hivatkozik a program, tehát ahhoz, hogy ezek megfeleloen beilleszthetoek legyenek, az adott eroforrásoknak létezniük kell a megfelelo helyen!


Library Itemek beillesztése az oldalra

A beillsztéshez a Library palettáról húzzuk a kívánt elemet a dokumentum megfelelo helyére, vagy állítsuk a kurzort a szerkesztoablakban a beszúrás helyére, majd a palettán az elem kiválasztása után kattintsunk az Insert gombra.

Ha el akarjuk kerülni, hogy az adott rész Library Itemként történjen beillesztésre - nekünk csak a HTML kódra van szükségünk-, akkor tartsuk lenyomva a CTRL billentyut beillesztés közben. Az így beillesztett elemek nem Library Itemként fognak kezelodni, tehát automatikus frissítésük nem lehetséges.


Library Itemek módosítása

  1. Válasszuk ki a szerkeszteni kívánt elemet a palettán.
  2. Klikkeljünk az Open ikonra, vagy válasszuk a paletta menüjébol az Edit parancsot.
  3. Szerkesszük át az elem(ek)et a kívánt formára.
  4. A File menü Save pontjával mentsük el a változtatásokat.
  5. A dialógus ablakban határozzuk meg, hogy frissíteni akarjuk-e megváltoztatott elemet tartalmazó dokumentumaink tartalmát, vagy sem (ez a sablonoknál leírtakhoz hasonlóan történik). Amennyiben nem akarunk frissíteni, ezt a késobbiekben is megtehetjük a Modify / Library / Update Pages pontban.

Library Itemek törlése

  1. Válasszuk ki a palettán a törölni kívánt elemet
  2. A paletta menüjébol válasszuk a Delete pontot, vagy klikkeljünk a Kuka ikonra.

FONTOS:
Attól függetlenül, hogy törlünk egy elemet, az adott elemet tartalmazó dokumentumok tartalma nem változik.


Library Item-ek szerkeszthetové tétele a dokumentumban

Egy Library Item-et szerkeszthetové tehetünk, ha az adott kódot leválasztjuk a Libraryrol. Ezt az elemet a dokumentumban kiválasztva, majd a Properties palettán a Detach From Original gombra klikkelve tehetjük meg. Természetesen ilyenkor, mivel töröltük az elemre való hivatkozást, az adott Library Item módosításakor ez a rész nem fog frissítésre kerülni.


Libraryvel kapcsolatos beállítások (Edit / Preferences / Highlighting / Library Items)

Megadhatunk egy színt, amit a program a Library Itemek kiemelésére fog használni. A kiemelés csak akkor történik meg, ha a View / Invisible Elements be van kapcsolva.

 

 

 

>>Vissza a tartalomhoz


Untitled Document